0

Pchjongjang sdělil, jak daleko dokážou doletět severokorejské rakety

Vidělo: 1346 lidí

Severní Korea připomněla v pondělí Den strategických vojsk Korejské lidové armády (KLA) varováním, že její rakety dokážou zasadit úder v kterémkoli místě Zeměkoule.

Centrální stranický list Nodon sinmun uveřejnil na čtvrté stránce článek doprovázený barevnými snímky severokorejských raket na vojenských přehlídkách v Pchjongjangu.

„Strategická vojska KLA jsou s to zasadit v kteroukoli chvíli úder v kterémkoli místě Zeměkoule," tvrdí list. Podle jeho slov, bude sto odpálení ze sta úspěšnými, protože se díky rychlostním mobilním odpalovacím zařízením nedají tyto rakety zaregistrovat.

Tiskový orgán UV Korejské strany práce v této souvislosti připomíná úspěšné zkoušky nejnovějších balistických raket zvýšeného středního (Chwason 12) a středního doletu (Pukkykson 2) a rovněž raket s plochou dráhou letu třídy země-loď.

V listu ale tentokrát nejsou přímé vyhrůžky ohledně útoku na americké vojenské základny, jak tomu bylo v minulosti.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.