0

Média informovala o likvidaci v Sýrii jednoho z vůdců IS

Vidělo: 1391 lidí

V Sýrii byl zlikvidován jeden z vůdců teroristické fronty Islámský stát (zakázaná v RF), kosovský občan Lavdrim Muhaxheri. Byl zabit během společné operace ruského letectva a syrského oddílu Tiger v regionu Idlib, píše řecký portál pronews.gr, který ale neuvádí zdroj informace.

Předtím se v médiích několikrát objevily zprávy o jeho likvidaci.

Muhaxheri, známý také jako Abu Abdullah al Kosova, má přezdívku Řezník, stal se známým v roce 2014 z propagačních video IS, na kterých osobně odřezával hlavy křesťanům, šíitům a alavitům, píše portál. Ministerstvo zahraničí USA zařadilo v roce 2014 Muhaxheriho do seznamu teroristů.

Do Sýrie se vrátil v květnu po čtyřměsíční cestě do Albánie a Kosova, praví se v zprávě.

Portál informuje, že terorista byl zabit během společné operace ruského letectva a syrského oddílu Tiger v regionu Idlib. Bylo také zabito 5 z jeho 20 osobních strážců.

„Jakmile přišla zpráva o jeho smrti, navštívil ministr infrastruktury kosovského pseudostátu Lutfi Zharku rodinu pohlavara teroristů v Kaçaniku a vyslovil svoji soustrast. Předseda islámské náboženské komunity v Kaçaniku Florim Neziraj oznámil v mešitě Muhaxheriho smrt v Sýrii a pak se také vydal do domu jeho rodiny, aby vyslovil soustrast," píše pronews.gr.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.