0

Média informovala o likvidaci v Sýrii jednoho z vůdců IS

Vidělo: 1285 lidí

V Sýrii byl zlikvidován jeden z vůdců teroristické fronty Islámský stát (zakázaná v RF), kosovský občan Lavdrim Muhaxheri. Byl zabit během společné operace ruského letectva a syrského oddílu Tiger v regionu Idlib, píše řecký portál pronews.gr, který ale neuvádí zdroj informace.

Předtím se v médiích několikrát objevily zprávy o jeho likvidaci.

Muhaxheri, známý také jako Abu Abdullah al Kosova, má přezdívku Řezník, stal se známým v roce 2014 z propagačních video IS, na kterých osobně odřezával hlavy křesťanům, šíitům a alavitům, píše portál. Ministerstvo zahraničí USA zařadilo v roce 2014 Muhaxheriho do seznamu teroristů.

Do Sýrie se vrátil v květnu po čtyřměsíční cestě do Albánie a Kosova, praví se v zprávě.

Portál informuje, že terorista byl zabit během společné operace ruského letectva a syrského oddílu Tiger v regionu Idlib. Bylo také zabito 5 z jeho 20 osobních strážců.

„Jakmile přišla zpráva o jeho smrti, navštívil ministr infrastruktury kosovského pseudostátu Lutfi Zharku rodinu pohlavara teroristů v Kaçaniku a vyslovil svoji soustrast. Předseda islámské náboženské komunity v Kaçaniku Florim Neziraj oznámil v mešitě Muhaxheriho smrt v Sýrii a pak se také vydal do domu jeho rodiny, aby vyslovil soustrast," píše pronews.gr.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.