0

Největší švédský hudební festival končí. Kvůli znásilněním a obtěžování žen

Vidělo: 1684 lidí

Od roku 2018 se nebude konat hudební festival Bråvalla v Norrkopingu, který byl ve Švédsku největší a o tomto víkendu tam hráli System of a Down, Linkin Park a The Killers. Důvodem je vysoký počet obtěžovaných žen, policie přijala 11 zpráv o sexuálním napadení včetně znásilnění, uvedla v pondělí BBC.

Pořadatelé poté zveřejnili prohlášení, že v příštím roce se festival Bråvalla neuskuteční právě kvůli sexuálním útokům na návštěvnice.

Pořádající německá společnost FKP Scorpio podotkla, že je ostudné, když se muži neumějí adekvátně chovat, a že si nemyslí, že by bylo bezpečné pořádat další ročník. „Toto není o. k. Toto nemůžeme akceptovat na našem festivalu. Proto jsme se rozhodli neorganizovat Bråvalla 2018.”

Už v minulých letech se festival potýkal s podobnými problémy. Loni bylo nahlášeno pět případů znásilnění. Švédský premiér Stefan Lovfen označil loňské útoky na ženy jako neakceptovatelné a pohrozil zpřísněním zákonů týkajících se sexuálního obtěžování žen.

Když se objevil podobný problém předloni, kapela Mumford and Sons požadovala pro případná další vystoupení garanci, že ženy budou na festivalu v bezpečí.

S podobnými problémy se ale potýkají i festivaly v jiných zemích. Loni byly v anglickém Readingu nahlášeny dva případy znásilnění.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.