0

Kvůli znásilněním provedou ve Švédsku festival bez mužů

Vidělo: 13 022 lidí

Největší hudební festival ve Švédsku Bravalla Festival budou moci v příštím roce navštívit pouze ženy, to vše kvůli zprávám o znásilněních a sexuálnímu obtěžování během tohoto festivalu v letošním ročníku, informuje Telegraph.

Podle informací Telegraphu v tomto roce přišly zprávy o čtyřech znásilněních a 23 případech sexuálního obtěžování na festivalu. To vedlo k rozhodnutí Bravalla Festival pro příští rok zrušit. Organizátoři prohlásili, že „někteří muži se očividně neumí chovat".

Švédská moderátorka a komediální herečka Emma Knyckareová přišla s návrhem zorganizovat festival, ale jen pro ženy. Později na svém Twitteru informovala, že „první švédský festival bez mužů se odehraje během příštího léta".

Bravalla Festival je čtyřdenní hudební festival, který probíhá ve Švédsku od roku 2013. Každý rok ho navštěvuje okolo 50 tisíc lidí. Informuje se, že v roce 2016 bylo zaznamenáno pět znásilnění a 12 případů sexuálního obtěžování.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.