0

Kim Čong-un ocenil tvůrce Hwaseong-14 sbírkou svých citátů a hodinkami

Vidělo: 1378 lidí

Severokorejský vůdce Kim Čong-un odměnil vývojáře mezikontinentálních balistických střel (ICBM) Hwaseong-14 nejvyšším vyznamenáním a také jim udělil pamětní hodinky a sbírku svých citátů, sděluje v oznámení korejská centrální tisková agentura (KCNA).

Při blahopřejném projevu charakterizoval lídr KLDR vytvoření ICBM jako „důležitou historickou událost, která změnila strategickou situaci KLDR a politickou strukturu světa".

Kim Čong-un také vyjádřil plnou důvěru a naději, že vědci, technici, pracovníci v obranném průmyslu země dosáhnou více brilantních úspěchů v testování nejvýkonnějších vojenských záruk, což zakončil inspirujícím heslem — „Vpřed ve smrtícím boji o svou zem a lid!'', říká KCNA.

Zvláště důležitým osobám v rozvoji ICBM Hwaseong-14 byl udělen řád Kim Ir-Sena a Kim Čong-ila, vyznamenání Národní vlajky prvního stupně a také řád hrdiny KLDR a hrdiny práce KLDR doprovázené zlatými medailemi se znaky typické pro komunistické země — srp a kladivo. Všichni vyznamenaní dostali pamětní hodinky zobrazující jména bývalých vůdců země Kim Čong-ila a Kim Ir Sena, stejně jako i sbírky citátu současného severokorejského vůdce Kim Čong-Una.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.