0

Policie dopadla muže, který pěstí srazil kolemjdoucího v metru

Vidělo: 1463 lidí

Policie dopadla muže, který minulý týden v pražském metru napadl a okradl kolemjdoucího. Chytila i jeho kumpána, který útoku přihlížel, a dívku, která se s nimi pohybovala. Informoval o tom ve čtvrtek policejní mluvčí Tomáš Hulan.

K útoku došlo v sobotu 8. července ve stanici metra Karlovo náměstí. Útočník tam napadl kolemjdoucího, který zrovna psal na mobilu textovou zprávu. Srazil ho znenadání pěstí, ukradl mu telefon a spolu s dalším mladíkem, který celý incident natáčel na svůj mobil, utekli z metra.

Kriminalistům se podařilo vypátrat oba mladíky ve věku 18 a 19 let. Staršímu z nich hrozí za napadení v případě prokázání viny až 10 let vězení, druhý mladík může za to, že nebránil útoku, strávit za mřížemi až tři roky.

S dvojicí se pohybovala i dívka, kterou ovšem policie vede jen jako svědka, jelikož nebyla loupeži přítomna.

„Nicméně k její osobě kriminalisté zjistili, že se jedná o chovankyni diagnostického ústavu, ze kterého utekla, a od května je osobou pohřešovanou. Proto ji po provedení nezbytných úkonů policisté předali pracovníkům zmiňovaného diagnostického ústavu,“ prohlásil k případu mluvčí policie Tomáš Hulan.

Mohl se dopustit i dalších krádeží

Osmnáctiletý mladík je stíhán na svobodě. Na devatenáctiletého mladíka byl podán návrh na uvalení vazby. Pravděpodobně se nejedná o jeho první incident.

„Podstatné také je, že prošetřováním kriminalisté zjistili skutečnosti, které vypovídají o tom, že se devatenáctiletý mladík mohl už dříve dopouštět další trestné činnosti. Mohlo se jednat buď o další loupežná přepadení, nebo například kapesní krádeže,“ informoval o průběhu vyšetřovaní Hulan.

Z toho důvodu policisté žádají každého, kdo se stal obětí mladíka, aby se přihlásil prostřednictvím linky 158.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.