0

Netanjahu ostře kritizoval EU na setkání se Sobotkou

Vidělo: 1381 lidí

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ostře zkritizoval na uzavřené schůzce s maďarským, českým, slovenským a polským premiérem politiku EU vůči Izraeli, uvádí noviny Haaretz.

Podle informací novin se vystoupení díky chybě vysílalo do sluchátek novinářů, kteří navštívili Netanjahu v Budapešti. Během vystoupení na uzavřeném jednání Natanjahu zkritizoval zpolitizování vztahů EU k Izraeli.

„Evropská unie je jedinou mezinárodní organizací, která buduje vztahy s Izraelem na základě politického myšlení, nehledě na to, že jí Izrael dává technologie. Nikdo to nedělá. Máme zvláštní vztahy s Čínou a oni se nezajímají o politické otázky. (Premiér Indie Naréndra) Módí mi řekl: „Musím se starat o zájmy Indie, kde to všechno vezmu? V Ramalláhu?" Rusko nedává politické podmínky, Afrika taky ne. Dělá to jen EU. Je to nesmysl. To je proti zájmům Evropy," citují noviny oznámení Netanjahu.

Dříve se uvádělo, že maďarský a izraelský premiér vyzvali k rozšíření spolupráce EU a evropského státu v oblasti bezpečnosti a technologií v podmínkách hrozby terorismu a migrace a také přiznali, že je nutné celkové přehodnocení vztahů Izraele a Evropské unie.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.