0

Kongres USA uveřejnil návrh zákona o protiruských sankcích

Vidělo: 1482 lidí

Kongres USA uveřejnil na svých webových stránkách návrh zákona o sankcích proti Rusku a Íránu; hlasovat se o něm bude 25. července ve Sněmovně reprezentantů.

Dokument byl předložen dolní komoře kongresu USA 12. června — přesně měsíc poté, co byl předložen horní komoře. Senát kongresu USA schválil text 15. června.

Z návrhu zákona vyplývá, že ruským bankám, které budou zařazeny do sankčního seznamu, zkrátí dobu financování na 14 dnů místo 90 a energetikům na 30 dnů.

Návrh zákona stanoví rovněž možnost sankcí proti osobám, jež hodlají investovat víc než 5 milionů dolarů za jeden rok anebo jeden milion dolarů jednorázově do výstavby ruských exportních plynovodů nebo ropovodů, anebo hodlají poskytnout daným projektům služby, technologie a informační podporu.

Přitom USA i nadále budou klást překážky stavbě plynovodu Severní proud 2 kvůli „škodlivému vlivu na energetickou bezpečnost Evropské unie, rozvoj trhu s plynem ve Střední a Východní Evropě a energetické reformy na Ukrajině". Autoři dokumentu také chtějí, aby americká vláda zajistila prioritu vývozu amerických zdrojů do Evropy s cílem „ochrany energetické bezpečnosti spojenců".

Zároveň se kongres domnívá, že nové sankce nemají být používány vůči spolupráci dvou zemí v oblasti vesmíru a škodit NASA.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.