0

Syrská vláda nepoužila chemické zbraně od dubna, prohlásil Pentagon

Vidělo: 1464 lidí

Syrská vláda nepoužila chemické zbraně od chvíle amerického dubnového útoku na syrskou leteckou základnu, řekl šéf spojeného výboru náčelníků štábů ozbrojených sil USA Joseph Dunford.

Bílý dům v červnu prohlásil, že syrský prezident Bašár Asad chystá údajně nový chemický útok, a pohrozil, že v případě jeho uskutečnění zaplatí syrská vláda vysokou cenu. Pak se objevilo několik zpráv o údajném použití syrskou vládou chemických zbraní. Na začátku července informovala, například, řada opozičních syrských zpravodajských portálů o použití chlóru v Ain-et-Termu, avšak velení syrské armády označilo tyto zprávy za lživé a zfalšované.

Německý list Die Welt obvinil v sobotu syrskou vládu s odkazem na zdroje ze syrské opozice a západních výzvědných služeb z několika případů použití v červenci chemických zbraní u Damašku.

„Asad dostal v dubnu signál ohledně následků použití chemických zbraní proti vlastním občanům. Za tuto dobu k jejich použití nedošlo," řekl generál na fóru pro bezpečnost Aspen Institute.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.