0

Londýn Saúdské Arábii prodal zbraně za 283 milionů liber, oznámila média

Vidělo: 1650 lidí

Vláda Velké Británie schválila prodej zbraní Saúdské Arábii v hodnotě 283 milionů liber nehledě na chybné útoky Rijádu v Jemenu v říjnu 2016, při kterých zemřelo 140 civilistů, uvádí list Guardian s odvoláním na údaje organizace Kampaň proti obchodu se zbraněmi.

Po útoku se britské orgány chystaly zrušit prodej zbraní Saúdské Arábii, britský ministr zahraničních věcí Boris Johnson však trval na obnovení dodávek zbraní do této země.

Jak list uvádí, v posledních šesti měsících britská vláda povolila export zbraní do Saúdské Arábie v hodnotě 283 milionů liber, včetně komponentů pro bojová letadla Saúdské Arábie za 263 milionů liber a také bomb a raket v ceně čtyř milionů liber.

Organizace Kampaň proti obchodu se zbraněmi dříve vyžadovala zakázání dodávky zbraní Saúdské Arábii, nejvyšší soud však na začátku července zamítl její požadavky a dodávky zbraní Rijádu označil za legitimní.

Mezinárodní organizace Amnesty International a Kampaň proti obchodu se zbraněmi obviňují Londýn z prodeje zakázaných kazetových bomb Rijádu, který je používal pro bombardování území Jemenu. Jak se uvádí v poslední zprávě této organizace, od začátku účasti arabské koalice ve vojenské operaci v Jemenu v březnu loňského roku Británie Saúdské Arábii prodala zbraně v hodnotě čtyř miliard eur.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.