0

EU přijme odvetná opatření, pokud sankce USA ovlivní Evropu, uvedli v Německu

Vidělo: 1460 lidí

Pokud návrh nových sankcí USA bude mít vliv na evropské firmy, budou potřeba nová odvetná opatření EU, oznámil předseda Východního výboru německé ekonomiky Wolfgang Büchele.

„Vliv sankcí USA na evropské firmy musí být vyloučen. Pokud neexistují žádné záruky, je třeba přijmout odpovídající odvetná opatření EU," řekl Büchele, jeho prohlášení bylo zveřejněno na oficiálním webu výboru.

Podle něj USA novými sankcemi podkopávají spolupráci Německa a RF v energetice a skrývají své vlastní ekonomické zájmy a tomu musí EU silně odporovat. Dotknou se nejen výstavby nových plynovodů, jako jsou Severní proud 2 nebo Modrý proud, ale zkomplikují i obsluhu stávajících, dodal Büchele. Výbor považuje za nesprávné a sporné z hlediska mezinárodního práva exteritoriální platnost ekonomických sankcí, uzavřel.

Sněmovna reprezentantů amerického kongresu ve středu 419 hlasy proti třem přijala návrh zákona o sankcích proti Rusku, Íránu a Severní Koreji. Dále dokument projedná Senát a bude-li schválen, bude k podpisu předložen prezidentovi. Kreml oznámil, že velmi negativně hodnotí návrh zákona a EU ho označila za jednostrannou akci Washingtonu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.