0

Severní Korea odpálí co nevidět další balistickou střelu, varují Američané

Vidělo: 1388 lidí

V Severní Koreji vrcholí přípravy na test další balistické střely. Stále více zdrojů varuje, že ji režim Kim Čong-una může odpálit už v následujících hodinách. S odkazem na nejmenované představitele americké administrativy to uvedla televize Fox News.

„Nedávný pohyb mobilního zařízení na odpalovací rampě, která byla použita při předchozích testech, naznačuje, že ke startu dojde zítra (ve čtvrtek) severokorejského času,“ uvedla s odkazem na své zdroje Fox News. To je v noci na čtvrtek středoevropského letního času.

Účelem odpálení balistické střely by podle expertů mohla být zkouška návratu do atmosféry části rakety schopné nést jadernou hlavici. Pokud by tomu tak skutečně bylo, překonala by KLDR další důležitý milník na cestě k jadernému arzenálu.

To by pochopitelně ještě více rozdmýchalo krizi na Korejském poloostrově a dále vyostřilo vztahy se Spojenými státy.

Trump to nedopustí

Americký prezident Donald Trump opakovaně varoval, že to nenechá dojít tak daleko, aby Kim Čong-un jaderné zbraně, které by mohly zasáhnout Spojené státy nebo jejich spojence, získal. Nevyloučil přitom ani vojenské řešení.

Severní Korea navíc zkouškami porušuje rezoluce Rady bezpečnosti Spojených národů a je pravděpodobné, že pokud odpálí další raketu, přijdou další sankce ze strany mezinárodního společenství.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.