0

Peking odpověděl na slova CIA o „hlavním konkurentovi USA“

Vidělo: 1326 lidí

Čína nepoškozuje zájmy jiných zemí, nedovolí ale jiným zemím jí ohrožovat a škodit, prohlásil na brífinku tiskový mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí Lu Kang, když komentoval slova ředitele CIA o tom, že Čína se stala hlavním konkurentem USA.

Ředitel CIA Mike Pompeo dříve v rozhovoru pro Washington Free Bacon prohlásil, že ne Rusko a Írán, ale Čína může být konkurencí pro USA díky její silné ekonomice a rostoucí vojenské moci.

„My jsme si všimli tohoto vyjádření, podle jejich logiky jsou ti, kdo mají silnější ekonomiku a vojenskou moc, největším ohrožením pro svět. Čína vždy sledovala linii nezávislé vnější politiky a míru, rozvoj ČLR — to je mírový rozvoj. Čína nebude poškozovat zájmy jiných zemí, současně ale nedovolíme jiným zemím ohrožovat ČLR a poškozovat naše zájmy," řekl diplomat.


Podle jeho slov „tyto otázky musíme projednávat v kontextu perspektiv budování společné budoucnosti celého lidstva".

„Co se týče vztahů mezi USA a ČLR, posledních 40 let ukázalo, že obě strany mají široký okruh společných zájmů a spolupráce je jediná správná volba pro Čínu a USA," dodal.

Pompeo v rozhovoru pro Washington Free Bacon také zmínil, že technické programy Číny směřují na to, aby ukradly americké projekty, nebo se přesvědčily o tom, že Čína je může překonat.

Jako odpověď Lu Kang prohlásil, že „americké společnosti by nic nepodnikaly, pokud by to nebylo v jejich zájmech…"

„Předchozí zkušenost ukazuje, že podniky našich zemí vedou normální podnikatelskou činnost podle tržních pravidel," upřesnil.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.