0

USA oficiálně uvědomily OSN o svém přání vystoupit z Pařížské dohody

Vidělo: 1470 lidí

USA oficiálně uvědomily OSN o svém záměru vystoupit z Pařížské dohody o klimatu v souladu s domluvenými podmínkami, oznámilo v pátek MZV USA.

„USA jak účastnická země Pařížské dohody podaly OSN zprávu o svém záměru z dohody vystoupit, jakmile to bude možné podle podmínek dohody", praví se v prohlášení MZV.

Na MZV USA podotýkají, že, jak dříve prohlásil prezident Donald Trump, „se mohou znovu připojit k dohodě, budou-li vytvořeny výhodnější podmínky pro americký byznys, dělníky, lid a daňové poplatníky".

V prohlášení se praví, že USA budou i nadále pracovat na snížení výronu skleníkových plynů díky zavedení inovací a zdokonalování technologií, a také spolupracovat s jinými zeměmi, aby jim zajistily možnost využívat fosilní palivo čistějším a efektivnějším způsobem, a zavádět obnovitelné a ekologicky čisté zdroje energie.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.