0

V Polsku promluvili o podmínkách nakupování plynu v USA

Vidělo: 1567 lidí

Rozhodnutí o importu zkapalněného zemního plynu v Polsku ještě nepadlo. Cena plynu musí být konkurenceschopná, oznámil v rozhovoru pro RIA Novosti polský ministr zahraničních věcí Witold Waszczykowski.

„Ještě jsme se nerozhodli, že budeme importovat plyn z USA. Před několika měsíci k nám dojel jeden nebo dva tankery se zkapalněným plynem z USA, byl to pilotní projekt, abychom se ujistili, že je technicky možné importovat plyn ze Spojených států. Byl to úspěšný projekt, ale jednoduše čekáme na podmínky  budoucího kontraktu," řekl.

„Budeme, chceme, máme v plánu importovat plyn ze Spojených států s tou podmínkou, že jeho cena bude konkurenceschopná pro cenu plynu od jiných dodavatelů, jako je Katar nebo Rusko. Zatím je plyn z Ameriky značně dražší. Ale pokud nám nabídnou kontrakt, který může být konkurencí pro import plynu z Kataru nebo jiných regionů, tak ho můžeme projednat," poznamenal polský ministr.

Dříve polský prezident Andrzej Duda oznámil, že se Polsko může stát uzlem, přes který by se americký zkapalněný zemní plyn dostával do zemí střední a východní Evropy. Podle něj se toto téma na začátku července projednávalo s Donaldem Trumpem.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.