0

VW nabízí Němcům tisíce eur za „cinknuté” diesely, bonusu se mohou dočkat i Češi

Vidělo: 1638 lidí

Německá automobilka Volkswagen poskytne slevu až 10 000 eur (asi 260 000 Kč) těm zákazníkům, kteří si koupí nový vůz značky a protiúčtem dají starší model s naftovým motorem. Nabídka bude prozatím platit v Německu, podle mluvčího Škody Auto ale nelze vyloučit, že se podobná akce později rozšíří i na další trhy, včetně toho českého.

Volkswagen rovněž nabízí pobídky v hodnotě 1000 až 2380 eur (asi 26 až 62 tisíc Kč) na nákup vozu s alternativním pohonem, tedy elektrickým, hybridním a na zemní plyn. Všechny nabídky je přitom možné využít od nynějška až do konce letošního roku, informovala v úterý o akci jedné z největších automobilek světa agentura Reuters.

List Bild napsal, že z ceny nového vozu Golf automobilka odečte 5000 eur (asi 130 tisíc Kč). Neuvedl však žádný zdroj těchto informací. Napsal také, že nabídka se vztahuje na jakoukoli značku koncernu, pokud je kupovaný vůz Volkswagen.

„Zmiňovaná výkupní prémie na pořízení nového vozu by měla být prozatím k dispozici v Německu. Nelze však vyloučit, že podobné aktivity budou časem rozšířeny i na další evropské trhy včetně tuzemského. V případě, že se tak stane, budeme informovat naše obchodní partnery, zákazníky a sdělovací prostředky,” řekl mluvčí Škody Auto v České republice Vítězslav Pelc.

Ve Spojených státech úřady koncem července schválily Volkswagenu plán na úpravu či odkup většiny naftových aut, kterých se týká skandál kolem falšování testů emisí. Dohoda předpokládá, že většina majitelů těchto aut obdrží odškodné 5100 až 10 000 dolarů (114 000 až 223 000 Kč). Majitelé se navíc mohou rozhodnout, zda budou požadovat opravu auta, nebo aby Volkswagen jejich vůz odkoupil.

Emisní aféra Volkswagenu vypukla v září 2015, kdy ho z tohoto prohřešku obvinila americká Agentura pro životní prostředí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.