0

Hacker Guccifer uvedl, kdo stál za kyberútoky na USA

Vidělo: 1520 lidí

Rumunský hacker Marcel Lazăr Lehel známý jako Guccifer v rozhovoru pro Fox News oznámil, že kyberútoky během předvolební kampaně v USA řídila samotná americká vláda.

Podle Lazara za jeho jmenovcem hackerem Gucciferem 2.0, který podle předpokladů napadl servery Národního výboru Demokratické strany, nestály ruské speciální služby, jak tvrdí američtí politici a média.

„Myslím si, že Guccifer 2.0 je dílem samotných Američanů. Guccifer 2.0 je dílem lidí z ministerstva zahraničí, kybernetického velení NSA a projektu Vault 7 CIA," řekl Lazar. Podle jeho slov k takovému závěru přišel na základě své patnáctileté hackerské zkušenosti.

Lazar nepopírá, že v minulosti napadl počítače více než stovky Američanů, včetně asistentky Hillary Clintonové Sidney Blumenthalové, bývalého ministra zahraničí Colina Powella a členů rodiny Bushových. Zároveň pro kyberútoky používal ruské proxyservery kvůli rychlosti.

Americké speciální služby považují hackera známého jako Guccifer 2.0 za spoluúčastníka kyberútoků na servery Národního výboru Demokratické strany. Podle jejich tvrzení byl útok proveden na příkaz Moskvy. Samotný Guccifer 2.0 tato obvinění odmítl.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.