0

USA zahájily vyšetřování proti čínské vládě

Vidělo: 1534 lidí

USA zahájily formální vyšetřování proti vládě ČLR kvůli porušení práv intelektuálního vlastnictví, oznámila ve zprávě pro tisk kancelář obchodního zástupce USA v hodnosti ministra Roberta Lighthizera.

„Vyšetřování má zjistit", jestli jsou akce, politika nebo praxe čínské vlády vůči transferu technologií, intelektuálního vlastnictví a inovací nespravedlivé, diskriminační, anebo tíživé a omezující obchod s USA", podotýká se ve zprávě.

Formální pokyn k zahájení vyšetřování dal prezident USA Donald Trump v memorandu ze 14. srpna. Trump plánuje uplatnit článek 301 obchodního aktu z roku 1974. Umožňuje USA jednostranně postavit bariéry na cestě dováženého zboží.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.