0

Japonská média oznámila, jak KLDR obchází sankce

Vidělo: 1587 lidí

Severní Korea, která je pod sankcemi OSN, zavedla dodávky uhlí a železné rudy do zemí jihovýchodní Asie, takové údaje obsahuje zpráva OSN, kterou obdržela agentura Kyodo.

Největším importérem severokorejské produkce byla zatím Čína, od začátku roku však snížila objem nákupů. „Poté, co Čína v polovině únoru zakázala dodávky uhlí z KLDR, se Severní Korea zaměřila na Malajsii a Vietnam," odkazuje se agentura na text zprávy.

Podle údajů zveřejněných ve zprávě bylo pouze od února tohoto roku do zemí jihovýchodní Asie dodáno zboží za 270 milionů dolarů. Zpráva poznamenává, že světovému společenství se zatím nedaří blokování zdrojů financování raketového a jaderného programu KLDR. „Projevilo se oslabení procesů na zničení zbraní hromadného ničení," uvádí agentura poznámku ze zprávy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.