0

Americký ministr obrany Mattis prohlásil, že dny Islámského státu jsou sečteny

Vidělo: 1394 lidí

Americký ministr obrany James Mattis prohlásil, že dny teroristické organizace Islámský stát jsou sečteny, mluvit o jejím zničení je však ještě brzy, uvádí agentura Associated Press.

„Jak vidíte, IS se ocitl v sevření silných protivníků. Takže dny IS jsou zcela jistě sečteny, prozatím jsme s ním však ještě neskoncovali a v nejbližší době s ním ještě skoncováno nebude," uvádí agentura slova šéfa Pentagonu, která pronesl během neohlášené návštěvy Bagdádu.

Dnes jsou podle Mattise ozbrojenci na svém „posledním vzepětí". Rovněž se domnívá, že nejvyšší vojenské vedení má „tiše odvádět svou práci" a nečinit předpovědi ohledně možného výsledky bitvy.

„Nemá smysl předpovídat to, co předpovědět nelze," řekl Mattis.

Jak se dříve uvádělo, Mattis dorazil do Iráku, aby se setkal s vůdci politických stran a promluvil si o dalších krocích v boji proti teroristické organizaci Islámský stát.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.