0

V Dánsku našli zohavené ženské tělo, může patřit pohřešované novinářce z ponorky

Vidělo: 1486 lidí

Dánská policie ohlásila v pondělí večer nález zohaveného ženského těla na pobřeží nedaleko Kodaně. Nalezla ho v rámci pátrání po švédské novinářce Kim Wallové, která dělala reportáž o amatérsky postavené ponorce dánského majitele Petera Madsena. Ten čelí podezření z jejího neúmyslného zabití.

Novinářku Wallovou naposledy viděli, jak vstupuje na Madsenovu ponorku, o níž psala reportáž. Vynálezce původně tvrdil, že Wallová sice na jeho plavidle byla, ale později z něj vystoupila. Zda patří nalezené ženské tělo právě pohřešované Švédce, zatím není jasné. Nepodařilo se ho zatím identifikovat, chybí mu hlava, nohy i ruce.

Dánské a švédské námořní úřady v rámci vyšetřování zmizelé Wallové zmapovaly cestu ponorky v zátoce Köge a v úžině Öresund z osudné noci v polovině srpna a do oblasti nacházející se mezi oběma zeměmi byli několikrát vysláni potápěči. Po těle novinářky v pondělí pátrali mimo jiné za pomoci sonarů. Policie bude v hledání pokračovat i v následujících dnech.

Třicetiletá reportérka Wallová nastoupila do Madsenovy ponorky 10. srpna, loď se ale později potopila. Madsen se zachránil, Wallová však byla od té doby nezvěstná. Ve vraku ponorky její tělo nalezeno nebylo. Madsen až doposud tvrdil, že ženu vysadil ještě před nehodou v Kodani. Policie ho ale vzhledem k nesrovnalostem v jeho výpovědi obvinila z neúmyslného zabití novinářky.

Později Madsen vyšetřovatelům přiznal, že žena zemřela na palubě jeho stroje. Údajně se tak stalo při nehodě a on ji následně pohřbil v moři. Wallová údajně zemřela po nehodě, kterou policie blíže nepopsala.

O zhruba čtyřicetitunovém a 17 metrů dlouhém plavidle UC3 Nautilus, jež pojme osm lidí, se hovořilo jako o největší amatérsky postavené ponorce na světě. Madsen postavil celkem tři ponorky a je také nadšeným konstruktérem raket.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.