0

Hodnota bitcoinu výrazně klesla

Vidělo: 1521 lidí

Virtuální měna bitcoin v uplynulých týdnech prakticky neustále posilovala na rekordní hodnoty. Zlom však nastal v úterý, kdy se hodnota jedné mince propadla pod pomyslnou hranici 4000 dolarů, tedy v přepočtu 88 700 Kč. Upozornil na to list The Daily Telegraph.

V posledních dvou týdnech bitcoin neustále posiloval. Ještě na konci minulého týdne se obchodoval za rekordních 4500 dolarů (99 809 Kč), v noci z pondělí na úterý však jeho hodnota výrazně klesla – a to na 3977 dolarů, tedy v přepočtu 88 200 Kč.

Analytici tak s napětím očekávají, jaký vývoj bude mít kurz v následujících dnech. Tedy zda bude hodnota virtuálních mincí i nadále klesat, nebo naopak opět stoupne.

V oběhu bude 21 miliónů mincí

Virtuální měna bitcoin vznikla v roce 2009, větší popularitě se ale těší v posledních letech. Vytvořena byla tak, aby se nedala ovlivňovat žádnou vládou ani centrální bankou.

Kybernetické mince „razí“ síť počítačů se specializovaným softwarem naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové mince stabilním, ale stále klesajícím tempem. Počet mincí v oběhu má dosáhnout nakonec 21 miliónů, což má být kolem roku 2140.

Evropský bankovní úřad kvůli tomu dokonce varoval spotřebitele, že neregulované virtuální měny představují velké riziko. Jejich vklady totiž nejsou nijak chráněny a kurz často výrazně kolísá.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.