0

Japonsko oznámilo, že vystřelená severokorejská raketa mohla doletět na Guam

Vidělo: 1425 lidí

Raketa takového typu, který v úterý vypustila Severní Korea, mohla doletět na Guam, oznámil japonský ministr obrany Icunori Onodera.

„Dosah rakety je asi pět tisíc kilometrů. Je samozřejmé, že raketa tohoto typu mohla doletět na Guam," cituje slova ministra agentura Kyodo.

Také potvrdil, že všechny části rakety spadly 1 180 kilometrů od severního japonského ostrova Hokkaidó. Dříve to oznámila armáda.

V úterý ráno KLDR vypustila raketu, která proletěla nad Japonskem a po 14 minutách spadla 1 1800 kilometrů od mysu Erimo ostrova Hokkaidó. Délka letu byla 2,7 tisíc kilometrů. Poprvé od dubna 2009, kdy KLDR vypustila satelit s raketou Taepodong 2, letěla raketa nad územím Japonska.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.