0

Média informovala o úspěšné zkoušce americké protirakety na Havaji

Vidělo: 1380 lidí

Američtí vojáci úspěšně sestřelili balistickou raketu středního doletu v rámci zkoušek PRO, prováděných ve středu na Havaji, uvádějí noviny USA Today s odkazem na Agenturu protiraketové obrany USA.

Cílová raketa byla odpálena ze základny v Barking Sands na Havaji. Zachycení bylo provedeno protivzdušnými raketami SM-6 z torpédoborce John Paul Jones. Je to druhá úspěšná zkouška systému zadržování balistických raket s použitím SM-6.

„Teď pokračujeme v rozvoji technologií protiraketové obrany, abychom předešli objevujícím se hrozbám", řekl ředitel agentury generálporučík Sam Greaves a uvedl, že zkoušky se staly „klíčovým prvkem" v rozvoji amerických PRO.

Koncem července Washington provedl úspěšnou zkoušku protiraketové obrany THAAD, nacházející se na Aljašce.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.