0

Maďarsko požádá Evropskou komisi o 400 milionů eur na ochranu hranic před migranty

Vidělo: 1752 lidí

Maďarský premiér Viktor Orbán se obrátí na Evropskou komisi s žádostí o 400 milionů eur na financování opatření pro ochranu jižní hranice Maďarska před migranty, uvedla agentura Reuters s odvoláním na zástupce úřadu premiéra.

Částka má pokrýt polovinu maďarských nákladů na stavbu oplocení podél hranice se Srbskem a Chorvatskem a rovněž na financování pohraničních vojsk a policejních sil na hranici. Maďarská vláda tvrdí, že tato opatření „chrání všechny občany EU před přílivem nelegálních migrantů". Premiérův dopis bude ve čtvrtek odeslán předsedovi Evropské komise Jean-Claudovi Junckerovi.

V roce 2015 na území Maďarska dorazilo kolem 400 tisíc uprchlíků a migrantů, kteří směřovali převážně přes Rakousko do Německa a dalších zemí střední Evropy. To vedlo maďarské úřady postavit na jižní hranici plot a značně posílit hraniční kontroly.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.