0

Českým učitelům zvýší plat o 15 %, ostatním státním zaměstnancům o 10 %

Vidělo: 1372 lidí

Učitelům škol bude od 1. listopadu tohoto roku zvýšen plat o 15 %, všichni ostatní pracovníci státní sféry dostanou přidáno 10 %. Toto rozhodnutí učinili v pondělí představitelé vládní koalice, informoval na své stránce na Twitteru premiér Bohuslav Sobotka.

Díky tomu bylo zabráněno celostátní stávce učitelů, kterou školské odbory naplánovaly na 1. listopadu. Odbory trvaly na zvýšení platů pro učitele o 15 %. Připojení ke stávce nevylučovaly odbory představující ostatní veřejné sektory. Celkový počet pracovníků veřejné sféry České republiky dosahuje 620 tisíc lidí.

Návrh zákona o státním rozpočtu pro rok 2018, v němž bude i zvýšení platů pracovníků veřejné sféry, bude projednán vládou příští pondělí. Dokument bude následně představen parlamentu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.