0

Čína slíbila, že nepřipustí válku na Korejském poloostrově

Vidělo: 1474 lidí

Čína nepřipustí zahájení vojenských akcí na Korejském poloostrově, a existující problém má být vyřešen výhradně mírovou cestou, prohlásil oficiální mluvčí MZV ČLR Geng Shuang po přijetí nové rezoluce RB OSN o KLDR.

„Problém (Korejského) poloostrova se má řešit jen mírovou cestou, vojenská opatření jsou vyloučena. Čína nikdy nepřipustí válku a chaos na poloostrově", praví se v jeho prohlášení uveřejněném na webu MZV ČLR.

Podle jeho slov. „Čína doufá, že rezoluce č. 2375 se bude plnit komplexně a v plném rozsahu".

„Aby byl vyřešen problém poloostrova, mají všechny zainteresované strany plnit převzaté závazky, hrát náležitou roli, podnikat účinná opatření pro snížení napětí na poloostrově a obnovit dialog a jednání", dodal diplomat.

Rada bezpečnosti OSN zavedla v pondělí večer nové sankce vůči KLDR, které značně omezí exportní a importní možnosti této země.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.