0

Juncker nezmínil USA jako zemi, s kterou by EU chtěla vést obchod

Vidělo: 1534 lidí

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker nezmínil USA v seznamu zemí, s kterými chce Evropská unie uzavřít obchodní dohody v nejbližších letech, o tom svědčí jeho vystoupení v Evropském parlamentu.

„Evropa byla vždy zajímavým ekonomickým prostranstvím… Nedávno jsme uzavřeli obchodní dohodu s Kanadou, která začne být předběžně používána od příštího týdne," řekl Juncker, když vystupoval s programovou řečí na plenární schůzi Evropského parlamentu ve Štrasburku.

„Našli jsme politickou dohodu s Japonskem o budoucím ekonomickém partnerství, máme dobrou šanci na dosažení toho stejného s Mexikem a zeměmi Jižní Ameriky na konci tohoto roku. Nabízíme začátek obchodních jednání s Austrálií a Novým Zélandem. Chtěl bych, aby všechny tyto dohody byly dokončeny ke konci našeho mandátu (v roce 2019 — red.)," dodal.

EU v současné době hledá cesty vzkříšení jednání s USA o zóně svobodného obchodu s EU (TTIP), které se fakticky dostaly do slepé uličky při administrativě Baracka Obamy. Zároveň se většina evropských specialistů domnívá, že Washington nepřistupuje k dostatečným ústupkům v regulování standardů produkce a v existující formě dohody o svobodném obchodu bude značně lépe USA než Evropě, což může uškodit evropskému průmyslu a zemědělství, které nevydrží konkurenci méně kvalitních, ale levnějších amerických produktů.

„Chtěl bych, abychom zesílili náš evropský program v oblasti obchodu. Evropa je pro obchod otevřená, ale musí tam být vzájemnost. Musíme dostat tolik, kolik dáme," řekl Juncker.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.