0

EU prodlouží individuální protiruské sankce o půlroku

Vidělo: 1409 lidí

Evropská unie má schválit formálně ve čtvrtek bez projednání rozhodnutí o prodloužení o půlroku individuálních sankcí proti ruským a ukrajinským občanům a právnickým osobám, jež EU považuje za viníky podkopání územní celistvosti a suverenity Ukrajiny, sdělily RIA Novosti zdroje z EU.

Rozhodnutí má být přijato na zasedání Rady EU pro vnitřní záležitosti a spravedlnost. Patří mezi dokumenty (tak zvané „otázky A"), jež byly dohodnuty dříve a mají být formálně schváleny bez projednání.

Předběžné prodloužení sankcí o půlroku bylo schváleno na zasedání stálých zástupců států EU při Evropské unii (Coreper) 6. září. Podle slov evropských diplomatů mají tyto změny v seznamu ryze technickou povahu. Mají být vyškrtnuty čtyři zesnulé osoby.

Individuální sankce proti občanům Ruska a Ukrajiny, které EU obviňuje z podkopání územní celistvosti a suverenity Ukrajiny, byly zavedeny v březnu 2014 a od této doby pravidelně prodlužovány o půlroku.

Tyto sankce platí dnes proti 153 fyzickým a 40 právnickým osobám.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.