0

Nová severokorejská raketa proletěla 3700 kilometrů

Vidělo: 1323 lidí

Nová severokorejská raketa proletěla 3700 kilometrů a dosáhla maximální výšky 770 kilometrů, oznámili jihokorejští vojáci.

„Severokorejská raketa dosáhla maximální výšky 770 kilometrů", uvádí agentura Jonhap prohlášení sjednoceného výboru náčelníků štábů jihokorejských ozbrojených sil.

Podle jeho informace byla raketa odpálena z okolí pchjongjangského letiště Sunan východním směrem.

Severokorejská raketa, která byla vypuštěna v pátek ráno, přeletěla přes severovýchodní část Japonska a spadla do Tichého oceánu 2000 kilometrů od mysu Erimo na ostrově Hokkaidó, podotkl dříve generální tajemník japonské vlády Jošihido Suga.

Podle zprávy agentury Jonhap ze Soulu, odvetou za zkoušku v KLDR odpálili jihokorejští vojáci vlastní balistickou raketu Hyunmoo II směrem Japonského moře.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.