0

Podezřelí z účasti na teroristickém útoku v Londýně jsou běženci z Iráku a Sýrie

Vidělo: 1419 lidí

Osoby, jež byly zatčeny pro podezření z účasti na teroristickém útoku v londýnském metru, jsou zřejmě běženci z Iráku a Sýrie, píše list The Telegraph.

V sobotu zadrželi britští policisté v zóně doverského přístavu osmnáctiletého mladíka. Později byl tentýž den v londýnské čtvrti Hounslow zadržen jedenadvacetiletý muž.

Podle údajů The Telegraph přišel osmnáctiletý mladík, jehož jméno nebylo uvedeno, do Velké Británie před několika lety z Iráku. Druhý podezřelý, 21letý Jahja Farruh je přistěhovalcem ze Sýrie, informuje list.

Oba zadržení byli vychováni v rodině staršího páru Penny a Rona Jonesových. Tento manželský pár je znám ve Velké Británii tím, že se značnou část života věnoval výchově stovek cizích dětí. V roce 2009 vyznamenala královna Alžběta II. manžele Řádem britského imperia.

Podle médií se 21letý podezřelý přestěhoval před jistým časem do jiného bytu, druhý bydlel i nadále u Jonesových. Několikrát byl podroben výslechu na policii, členové rodiny informovali úřady o potížích s výchovou tohoto mladíka.

Dva týdny před teroristickým útokem byl mladý člověk dopraven domů policisty, píše list.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.