0

Trump si postěžoval, že USA platí OSN více než ostatní země

Vidělo: 1429 lidí

Americký prezident Donald Trump při vystoupení v OSN označil za nespravedlivou tu skutečnost, že Washington platí do rozpočtu celosvětové organizace mnohem více než ostatní země, poznamenal však, že pokud to pomůže k dosažení míru, budou investice zasloužené.

„USA jsou jednou ze 193 členských zemí OSN a přitom platíme 22 % celého rozpočtu. Ve skutečnosti platíme mnohem více, než si všichni myslí. Na USA leží nespravedlivá část (výplat). Ale upřímně řeknu, že pokud tím mohou být realizovány všechny oznámené cíle OSN, hlavně cíl míru, budou za to ty investice stát," oznámil Trump.

Vystoupení Trumpa v sídle OSN v New Yorku bylo jeho prvním na scéně hlavní mezinárodní organizace, jejíž autoritu opakovaně zpochybňoval.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.