0

Zeman se pozdravil a vyfotil s Trumpem a jeho ženou

Vidělo: 1457 lidí

Prezident Miloš Zeman se během návštěvy USA vyfotil a pozdravil se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem a jeho ženou Melanií. Fotografii na Twitteru zveřejnil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Fotografie podle Ovčáčka pochází z úterního večera ze slavnostní recepce v New Yorku. Na dotaz Novinek, zda český prezident s Trumpem hovořil, mluvčí Ovčáček odkázal na chystanou tiskovou konferenci. Na ní Zeman mimo jiné zkritizoval Trumpův projev, který označil za „známkování neposlušných žáků”.

„Pan prezident se v New Yorku v úterý večer místního času zúčastnil slavnostní recepce pořádané americkým prezidentem. Při příležitosti vzniku společného snímku se pozdravil s prezidentem USA Donaldem Trumpem a jeho manželkou Melanií. Více zazní na tiskové konferenci,“ uvedl mluvčí.

Hrad už na jaře avizoval, že americký prezident přijme Zemana v Bílém domě ve Washingtonu. K žádné cestě nakonec nedošlo. Trump se později podle Zemana za posunutí slíbeného setkání omluvil. Spekulovalo se však také o tom, že vůbec nemuselo jít o oficiální pozvání k návštěvě Bílého domu.

Zeman je na pracovní návštěvě USA od neděle. V New Yorku se účastnil 72. zasedání Valného shromáždění OSN.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.