0

Trump pohrozil Kim Čong-unovi „nevídanými zkouškami“

Vidělo: 1474 lidí

Prezident USA Donald Trump označil vůdce KLDR Kim Čong-una za „šílence“ a slíbil mu „nevídané zkoušky.“

„Kim Čong-un ze Severní Koreje je zřejmě šílenec, který nemá nic proti vraždě vlastních lidí nebo jejich smrti hlady, má být podroben nevídaným zkouškám," napsal americký prezident na svém účtu na Twitteru.

Trump včera prohlásil, že podepsal výnos o sankcích proti společnostem nebo soukromým osobám, jež mají obchody s KLDR. Slíbil, že zničí Severní Koreu, bude-li ohrožovat bezpečnost USA.

Kim Čong-un nazval Trumpův projev v OSN „šíleným blábolením," samotného amerického prezidenta „senilním," a slíbil, že „podnikne nejtvrdší v dějinách protiopatření." Severokorejský ministr zahraničí pohrozil Washingtonu „nejmohutnější zkouškou vodíkové bomby nad Pacifikem."

Pchjongjang hlásil na začátku září úspěšnou zkoušku vodíkové bojové nálože. Rada bezpečnosti OSN zavedla na to proti KLDR nové sankce, jež jsou nejtvrdší od začátku 21. století.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.