0

Trump informoval o plné připravenosti USA k vojenskému řešení konfliktu s KLDR

Vidělo: 1386 lidí

Americký prezident Donald Trump oznámil, že vojenské řešení konfliktu se Severní Koreou je stále možné, ale nežádoucí, protože bude zničující.

„Jsme zcela připraveni na druhou variantu vývoje situace, ale je nežádoucí… Garantuji vám, že pro Severní Koreu bude zničující. Mám na mysli řešení problému vojenskou cestou," řekl Trump v rámci společné tiskové konference se španělským premiérem Marianem Rajoyem.

Minulý týden americký prezident při projevu v OSN pohrozil zničením KLDR. Také označil Kim Čong-una za lidskou raketu, která je vypravena na sebevražedný let. Severokorejský vůdce vystoupil s odvetnými hrozbami a dodal, že zkrotí Trumpa ohněm.

Ministr zahraničních věcí KLDR Ri Jong-ho také oznámil, že Pchjongjang slova Trumpa považuje za vyhlášení války Severní Koreji. Podle něj to KLDR dává právo na přijetí protiopatření, včetně sestřelování amerických bojových letadel mimo severokorejský vzdušný prostor.

V USA oznámili, že Severní Koreji válku nevyhlásili a označili prohlášení Ri Jong-ho za absurdní.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.