0

Space X plánuje zahájit kolonizaci Marsu v roce 2022

Vidělo: 1485 lidí

Společnost Space X vyvíjí novou víceúčelovou raketu pro lety k Marsu a přelety z jednoho bodu na zeměkouli do jiného, které mají trvat méně než hodinu, oznámil šéf této společnosti Elon Musk na Mezinárodním astronautickém kongresu v Austrálii.

Musk hodlá využít všech výrobních úspěchů společnosti při vývoji nové rakety, která dostala pracovní název BFR, a také nahradit jí rakety Falcon 9 a Dragon, které se užívají v současné době.

„Doletíte do většiny míst na zeměkouli za méně než 30 minut, a kam jen budete chtít za 60 minut. Cena letenky má být asi taková, co i plná cena letenky ekonomické třídy", napsal Musk na Instagramu. Například, let ze Sydney do Curychu má podle jeho názoru trvat 50 minut.

Předpokládá se, že stejná raketa se bude využívat pro lety k Marsu a Měsíci. Raketa bude muset nejprve vystoupit na oběžnou dráhu kolem Země, kde bude dotankována. Pak bude pokračovat v cestě k místu určení. Technologie umožní mj. lety na Měsíc a zpátky, aby bylo možno postavit tam základnu.

Společnost plánuje poslat dvě nákladní mise k Marsu do roku 2022. Za tuto dobu budou prozkoumány možné technické problémy rozmístění na planetě a hledání vody. Kromě toho budou instalovány systémy na zabezpečení životních podmínek, zásobování energií a těžbu minerálních zdrojů pro následující mise.

Soukromá společnost Space X oznámila v minulém roce záměr uskutečnit pilotovaný let k Marsu už v letech 2020 až 2025. První bezpilotní let k červené planetě naplánovala na rok 2018.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.