0

Malajsijský Boeing se nepodařilo najít během tříletého pátrání

Vidělo: 1466 lidí

Malajsijský Boeing, který zmizel v roce 2014 a pravděpodobně se zřítil do Indického oceánu, se nepodařilo najít během tříletého pátrání, nyní je však možné ho lokalizovat s větší přesností, oznámil ve své závěrečné zprávě Úřad pro bezpečnost dopravy Austrálie (ATSB).

Boeing 777-200 letecké společnosti Malaysia Airlines letící na lince MH370 z Kuala Lumpuru do Pekingu se 227 cestujícími a 12 členy posádky, včetně turisty z Ruska, zmizel z radarů v noci na 8. března 2014. Předpokládá se, že letadlo se zřítilo do jižní části Indického oceánu. Pátrací operace nedokázala stanovit místo pádu. V lednu 2017 se zástupci Austrálie, Malajsie a Číny domluvili na zastavení pátrání. V srpnu se uvádělo, že australští specialisté určili v Indickém oceánu novou oblast pro pátrání po zmizelém malajsijském Boeingu.

„Je nám velmi líto, že se nám nepodařilo najít ani letadlo, ani 239 lidí z paluby," uvádí se ve zprávě. ATSB oznámilo, že uznává úsilí stovek odhodlaných profesionálů z mnoha organizací v Austrálii a po celém světě, kteří neúnavně věnovali svůj čas a úsilí pátrání po MH370.

Uvádí se, že vyšetřování zmizení letadla a také vyšetřování tragédie letu AF447 Air France v červenci 2009 pomohlo zdokonalit systémy k nalezení letadel. „Nyní mnohem lépe než kdykoliv předtím víme, kde se MH370 může nacházet," říká se v oznámení. Úřad uvádí, že do ledna 2017 bylo prohledáno více než 120 tisíc čtverečních kilometrů mořského dna. Uvádí se, že specialistům se podařilo určit zónu 25 tisíc čtverečních kilometrů, kde je nejpravděpodobnější nalezení trosek letadla.

To, že stále není známa pozice letadla, úřad nazývá „nepochopitelným".

Je uváděno, že malajsijská vláda pokračuje ve vyšetřování.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.