0

Johnson se ocitl v centru nového skandálu kvůli vtipu o Libyi

Vidělo: 1376 lidí

Britský ministr zahraničí Boris Johnson se v poslední době neustále ocitá v centru skandálů, vypustil riskantní vtip, kvůli kterému chtělo několik politiků, aby byl propuštěn.

Při vystoupení v předvečer na události na poli sjezdu Konzervativní strany v Manchesteru, Johnson pochválil sněhově bílý písek, překrásné moře a skutečný potenciál Libye, kterou navštívil v srpnu, a na tom se nezastavil.

Řekl: „Jsou britští byznysmeni, skvěli lidé, kteří chtějí investovat na pobřeží Syrty. Jsou připraveni změnit Syrtu na nový Dubaj. Je potřeba odtamtud uklidit mrtvoly a budou tam.

Vtipy se setkaly s výbuchy smíchu, avšak na Twitteru se objevily negativní reakce o výrocích Johnsona.

„Pro všechny je to absolutně nepřípustné. O to více pro ministra zahraničí. Je potřeba za to Borise odvolat. Nepředstavuje mou stranu," napsala poslankyně Heidi Allenová. Její kolegyně Anna Soubryová se vyjádřila podobně, vyzvala premiérku Theresu Mayovou, aby Johnsona odvolala. Johnson přijal výzvu a napsal: „Ať se stydí ti lidé, kteří bez znalostí a chápání Libye, chtějí s politickými cíli využít nehorázně nebezpečnou situaci v Syrtě. Realita je taková, že uklidit mrtvoly bojovníků IS je velice těžké kvůli výbušným zařízením a minám vlastní výroby. To je důvod, proč Británie hraje klíčovou roli v obnovení a proč jsem do Libye jel v tomto roce dvakrát.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.