0

Pence prohlásil, že Rusko a Čína ohrožují americkou dominanci ve vesmíru

Vidělo: 1395 lidí

Americký viceprezident Mike Pence u příležitosti prvního zasedání americké rady pro vesmír, kterému sám předsedal, napsal článek pro list The Wall Street Journal, v němž se zmínil o tom, že Rusko a Čína ohrožuje vedoucí postavení Spojených států ve výzkumu vesmíru.

„USA platí Rusku přes 76 milionů dolarů za jedno místo, aby vyslalo americké kosmonauty na Mezinárodní vesmírnou stanici, jelikož my žádné zařízení, které by tento úkol mohlo splnit, nemáme," zdůraznil Pence.

Podle něj americká rozvědka varuje, že Rusko a Čína pracují na širokém spektru protidružicových technologií, které „mají za cíl snížit efektivitu" americké armády.

„Jedná se pouze o dva příklady toho, jak Amerika přichází o své dominantní postavení ve vesmíru," napsal americký viceprezident.


Dále Pence vyzval k přijetí účinných opatření, jež mají nedopustit, aby Washington zaostával za svými konkurenty ve vesmírném programu. Rovněž prozradil některé podrobnosti ohledně amerického programu pro výzkum vesmíru, který zahrnuje i pilotovanou misi na Měsíc a Mars.

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.