0

Sedm mrtvých při nehodě mikrobusu na Slovensku. Srazil se s českým kamiónem

Vidělo: 1508 lidí

K tragické nehodě došlo v sobotu nad ránem na Slovensku mezi obcemi Horné Vestenice a Nitrianske Sučany v okrese Prievidza. Při srážce kamiónu a mikrobusu zemřelo sedm lidí. Jednalo se o český kamión, který měl v pronájmu slovenský provozovatel.

Slovenská policie na sociální síti informovala, že na místě zemřel řidič mikrobusu a  šest ošetřovatelek ve věku 34 až 58 let, které se vracely z Rakouska. Ženy pocházely z okresů Prievidza, Bardejov, Spišská Nová Ves, Vranov nad Topľou, Prešov a Stropkov. Řidič dodávky byl z Michalovců.

Při nehodě zasahovali hasiči, záchranáři a policisté. „Těžce byla zraněná 49letá žena a 35letý muž utrpěl lehká zranění,“ řekl mluvčí záchranářů Jozef Minár.

Na místo tragické nehody dorazil i policejní prezident Tibor Gašpar. „Byl to kamión slovenského přepravce," komentoval původní zprávy o tom, že šlo o český kamión.

„Je to náš vůz, který má slovenský přepravce v pronájmu,” upřesnil Novinkám Jan Janků, majitel šumperské přepravní firmy, které havarovaný kamión patří.

„Řidič kamiónu je mimo ohrožení života. Příčinu nehody vyšetřujeme,“ napsala policie na své webové stránce. Z fotografií vyplývá, že obě vozidla skončila mimo vozovku na levé straně, tedy proti směru jízdy.

 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.