0

Syn plukovníka Kaddáfího se vrací do politiky, řekl rodinný advokát

Vidělo: 1451 lidí

Advokát rodiny Kaddáfího Khalid al Zaidi řekl agentuře Sputnik, že syn bývalého libyjského lídra Saif al-Islam Kaddáfí se vrátí do politiky.

„Dnešní situace v zemi, nepřítomnosti dialogu, nechápání skutečné situace, to vše činí návrat Saifa al-Islam Kaddáfího nezbytným, aby bylo dosaženo politické jednoty," řekl advokát.

Dementoval zprávy o tom, že al-Islam opustil Libyi.

„Jedná s libyjskými lídry, představiteli plemen pro dosažení politického řešení a smíření znesvářených stran. Jeho práce se liší od jednání, která probíhají v Tunisku," řekl advokát.

Podle jeho slov probíhají jednání sedm let bezvýsledně a Libyjci od nich již nic neočekávají.

„Jednající strany se nestarají o stabilitu, ale uzavírají mezi sebou obchody, brání své soukromé zájmy, které jsou vzdálené potřebám prostých Libyjců. Na takových jednáních se realizují plány zahraničních států, pro které je dlouhý libyjský konflikt výhodný," řekl al Zaidi.

Kaddáfího nepodporují nějaké politické síly či ozbrojené organizace, ale prostí lidé, dodal advokát.

„Všichni Libyjci jsou po zuby ozbrojeni, všechna plemena mají solidní arsenály zbraní… Většina libyjských plemen čekají na činy Saif al-Islama. On je nyní jediná naděje pro obyvatele země," řekl Zaidi.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.