0

OMV jmenovala podmínky, za nichž bude ochotna kupovat LNG od USA

Vidělo: 1549 lidí

Rakouská ropná a plynová společnost je ochotna v zájmu svých klientů kupovat americký zkapalněný zemní plyn (LNG) a uvítala by jeho příchod na evropský trh, ale jenom když budou jeho ceny nižší, než nynější ceny nákupu potrubního plynu z Ruska, Norska, Nizozemska a jiných zemí, prohlásil šéf společnosti Rainer Seele.

„Musím jasně říci, že americký zkapalněný plyn je na evropské trhu vítán, ale jenom když bude jeho cena vhodná. Jako zastánce svobodného trhu chtěl bych jasně říci, že bude-li americký zkapalněný plyn nabídnut za výhodnější cenu, než plyn z Nizozemska, Německa, Norska, Ruska a tak dále, pak si ho budeme kupovat. Prospěje to našim klientům," řekl v úterý na pódiové diskusi „Vztahy mezi EU a Ruskem. Energie — bezpečnost — ekonomika" v rakousko-ruské společnosti přátelství.

„A když mluvíme o diverzifikaci, potřebujeme takové zdroje (plynu), které by byly stejně spolehlivé (jako ruský)", podotkl Seele a připomenul, že Rakousko nakupuje plyn od RF už 50 let a počítá s tím, že tato transakce bude platit ještě tolik let.

„Máme jasný úkol od rakouského státu — zajistit pro zemi nejvýhodnější energii. A nebudeme se vzdávat jen proto, že se evropská energetická politika nehodlá sbližovat s ruskou," dodal šéf společnosti.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.