0

Na severokorejském jaderném polygonu zahynulo 200 lidí

Vidělo: 1414 lidí

V důsledku zřícení tunelu na severokorejském jaderném polygonu Pungeri zahynulo asi 200 lidí. Informuje o tom jihokorejské KBS World Radio s odkazem na japonskou televizi Asahi TV.

K havárii došlo 10. září, ale informace se objevila teprve teď. Podle údajů informátorů se zřítily konstrukce budovaného tunelu, v důsledku čeho se v podzemní pasti octlo asi 100 dělníků. Pak došlo k opětovnému sesutí hornin a zahynulo asi 100 záchranářů.

K sesuvu hornin mohlo dojít kvůli jaderné zkoušce 3. září. Pchjongjang tenkrát úředně hlásil úspěšný test vodíkové bomby. Tato nálož je určena pro mezikontinentální balistické rakety. Únik radiace během testování zaregistrován nebyl.

Jihokorejská agentura Jonhap tentýž den sdělila, že v KLDR bylo zaregistrováno zemětřesení o síle 5,6 stupně. V Soulu učinili předpoklad, že to souvisí s jadernou zkouškou.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.