0

V Rakousku zemřel český jeskyňář

Vidělo: 1549 lidí

Český speleolog, který se vážně zranil v Rakousku u hory Hochstadl, je po smrti. Sdělili to v úterý záchranáři, kteří se k muži, jenž v jeskyni uvázl, po mnoha hodinách dostali.

Osmačtyřicetiletý český badatel se v jeskyni u hory Hochstadl nedaleko východoštýrského Mariazellu zranil v pondělí kolem 23. hodiny. Ještě stihl požádat o záchranné lano, pak se ovšem zřítil z výšky zhruba 20 až 30 metrů.

Pomoc přivolal jeho rakouský kolega, který z jeskyně sám vystoupal, informovala v úterý odpoledne agentura APA.

Do záchrany se zapojily desítky lidí

V úterý bylo do záchranné akce nasazeno zhruba 70 lidí a dva vrtulníky. Přímo do jeskyně byly vyslány dva pětičlenné týmy, které se k muži pomalu propracovávaly. Museli rozšířit některé úzké průchody.

Když se k němu dostali, konstatovali, že už je po smrti. Zřejmě zemřel hned po dopadu nebo záhy po něm. Měl poranění hlavy, uvedl Gerhard Rieglthalner z horské policie. Vyzvedávání těla potrvá nejméně do úterní půlnoci, uvedli záchranáři pro web Südtirol News.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.