0

Španělská ministryně obvinila Rusko z „propagandy o Katalánsku“

Vidělo: 1840 lidí

Španělská vláda je přesvědčena, že „propaganda“ o katalánské krizi se na internetu šířila z území Ruska a Venezuely, avšak neví, kdo za tím stojí. V pondělí to prohlásila španělská ministryně obrany María Dolores de Cospedalová.

„Ve Španělsku dnes víme, že mnohé akce se uskutečňovaly z ruského území. Pro tuto chvíli je to ve stádiu analýzy — nelze zjistit, z jakých organizací a nelze s jistotou říct, že se jedná o ruskou vládu," řekla Cospedalová novinářům v Bruselu, když odpovídala na otázku o „ruské internetové propagandě" o Katalánsku. Vystoupení ministryně živě vysílal web Evropské komise. Cospedalová dodala, že se část informací rovněž šířila z venezuelského území.

Cospedalová prohlásila, že „pro řešení problému" je nutné „o tom hovořit veřejně". „Je důležité, abychom věděli, že existují určité organizace, jež mohou být vládními nebo soukromými, které se snaží zasahovat do národní politiky, které se snaží způsobit újmu a vytvořit nestabilní situaci v Evropě. Musíme o tom otevřeně prohlásit, aby to věděla veřejnost a abychom s tím bojovali. Informování veřejnosti je prvním krokem. Již byl učiněn," řekla Cospedalová.

Ruské velvyslanectví ve Španělsku ve svém prohlášení odsoudilo tvrzení španělských médií o „ruské ruce v Katalánsku".

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.