0

USA obvinily Sýrii z vlastnictví chemických zbraní

Vidělo: 1456 lidí

Speciální asistent prezidenta USA, starší ředitel pro otázky nešíření zbraní hromadného ničení v Radě národní bezpečnosti Bílého domu Christopher Ford prohlásil, že Damašek si zachoval „značný potenciál v chemických zbraních“ a používá ho.

„Sýrie si zachovala značný potenciál v chemických zbraních," řekl při vystoupení na konferenci v Hudson Institute.

Bez důkazů obvinil Damašek z použití chemických zbraní a Chán Šajchúnu 4. dubna tohoto roku. „Režim také pokračoval v používání chloru," prohlásil Ford.

Incident s použitím chemických zbraní se odehrál 4. dubna v Chán Šajchúnu. Na základě důkazů mise OPCW bylo ustanoveno, že „Syrská arabská republika nese odpovědnost za použití sarinu".

Sýrie oficiálně odmítla závěry zprávy. Ruské ministerstvo zahraničních věcí zprávu kritizovalo. Zmínilo, že představí přesnější analýzu příští týden. Stálé zastoupení Ruska při OSN označilo zprávu o chemickém útoku za amatérskou.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.