0

Nový americký sporťák budou vyrábět Číňané

Vidělo: 1659 lidí

Americká automobilka Saleen představí na Mezinárodním autosalonu v Los Angeles svůj první originální model od roku 2009. Informuje o tom Motor Authority.

Automobil S1 s motorem Ford o 760 koních dosahuje maximální rychlosti 290 km/h. Konstrukce dvoudvéřového kupé Saleen S1 je založena na licencované platformě německé společnosti Artega, která ji zase vyvinula na základě britského Lotusu Evora.

Zahájení výroby je naplánováno na rok 2018 a výroba bude probíhat v Číně. V čínském Rugao (provincie Ťiang-su) je za tímto účelem budován závod. Investice do projektu činí 2,68 miliard dolarů. Výrobou se bude zabývat společný americko-čínský podnik Jiangsu Saleen Automotive Technology.

Prezident Jiangsu Saleen Automotive Technology Charles Wang v rozhovoru pro China Daily vysvětlil, že firma se neomezí pouze na sportovní modely.

„Například Porsche vyrábí modely GT a 918, ale nejlépe se prodávají Cayenne, Macan a Panamera. Půjdeme stejnou cestou a budeme vyrábět sedany, SUV a crossovery," řekl.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.