0

Expert odhadl šanci najít zmizelou argentinskou ponorku s živou posádkou

Vidělo: 1414 lidí

Šance najít zmizelou ponorku San Juan argentinského vojenského námořnictva, dokud v ní neskončí kyslík, je malá, protože na ponorkách podobného typu jsou rezervy omezené, oznámil agentuře RIA Novosti Vladimir Baranov, ředitel společnosti InvestStrojTrest, která se zabývá expedici mořských nákladů v asijských zemích.

„Učili mě svého času pracovat na ponorce… Tato ponorka je dieselová, má jednodušší konstrukci ve srovnání s atomovými. Je „lehčí", a má velmi omezenou zásobu vzduchu, velmi omezené rezervy. Bohužel, bude proto už snad těžko ji najít s živou posádkou. Budeme ale věřit v ten šťastný konec", řekl.

Spojení s ponorkou San Juan argentinského vojenského námořnictva bylo přerušeno 15 listopadu na cestě z přístavu Ushuaia do města Mar del Platy. Na její palubě bylo 44 členů posádky a šestidenní zásoba kyslíku. Dříve bylo oznámeno, že během posledního spojení ohlásila posádka ponorky havárii.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.