0

Kiska přiznal problém neofašismu na Slovensku

Vidělo: 1431 lidí

Neofašisté se snaží aktivizovat na Slovensku, oznámil ve středu slovenský prezident Andrej Kiska na konferenci o holokaustu v Bratislavě.

„Dnes tu máme novodobých fašistov, zdůraznil. Máme tu ľudí, ktorí nám tvrdia, že osud tých 70-tisíc Židov odvlečených zo Slovenska nie je náš problém, pretože my sme národ slovenský a oni sú národ židovský."

Šířením myšlenek lidské nenávisti fašistické ideologie se na Slovensku podle prezidenta zabývá Kotleba — Ľudová strana Naše Slovensko.

Kiska se domnívá, že hlavní roli v boji se šířením ideologie neofašismu musí hrát politici a náboženské organizace s autoritou mezi lidmi. „Je úlohou cirkvi, aby pri každej jednej príležitosti pripomínala, čo je fašizmus a extrémizmus, aby z každého jedného kostola bolo počuť jeho jasné odsúdenie a jasné pomenovanie zla," poznamenal prezident.

Kiska se také vyjádřil, že je třeba zpřísněná státní kontrola činnosti extremistů na sociálních sítích, přes které šíří svoji ideolgii a verbují přívržence. „Nie je možné, aby sa na sociálnych sieťach nekontrolovateľne šírila nenávisť a nič sa nedialo," řekl lídr Slovenska.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.