0

KLDR prohlásila, že nová raketa může dosáhnout libovolného bodu v USA

Vidělo: 1419 lidí

KLDR tvrdí, že úspěšně vyzkoušela raketu Hwasong-15. Bylo oznámeno, že může zasáhnout cíl v libovolném bodu USA.

„Raketa Hwasong-15 je mohutnou mezikontinentální balistickou raketou. Může se opatřit jadernou bojovou hlavicí nejnovějšího typu", oznámila severokorejská televize.

Start se konal v noci na středu v 03.18 (19.18 SEČ v úterý). V prohlášení se uvádějí přesné charakteristiky letu: jeho výška činila 4475 metrů, dálka — 950 kilometrů. Let trval 53 minut, raketa spadla ve výsostním ekonomickém pásmu Japonska 250 kilometrů od prefektury Aomori.

Start rakety sledoval severokorejský předák Kim Čong-un, který „ho vysoce ocenil a řekl, že dnes bylo dosaženo historického úspěchu v ukončení jaderného ozbrojení státu".

Tato zkouška vyvolala velkou nespokojenost Spojených států. Prezident Donald Trump prohlásil, že odpálení rakety nezmění přístup k severokorejské otázce, a že USA tuto situaci zvládnou. Viceprezident Mike Pence slíbil nasadit všechny rezervy, aby „ekonomický a diplomatický nátlak donutil Severní Koreu k tomu, aby se jednou provždy vzdala svého jaderného programu". Ministr zahraničí Rex Tillerson ze své strany zkoušku odsoudil a vyzval všechny země, aby zesílily diplomatický a politický nátlak na Pchjongjang.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.